1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Yardım ETS2 Açılırken Bekleme Sorunu

Konusu 'Euro Truck Simulator 2 (SP) (MP)' forumundadır ve Praudh tarafından 19 Ekim 2022 başlatılmıştır.

1. Praudh

Praudh
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

30
    35
    80
    TruckersMP Profili
    Herkese iyi, sağlıklı günler. Bir sorunum var dostlar. Eskiden bir save yüklerken bazı harita DLC'lerini kapatırdık ve daha sonra tekrardan açardık. Bu sebeple yüksek ihtimal oyuna girerken ilk iki introyu geçtikten sonra 10/15 saniye kadar oyun öyle donup kalıyor. Daha sonra yükleniyor bu konuda sorun yok ama her girişte 10/15 saniye beklemek sıkıcı bir hal almaya başladı. Bunu nasıl düzeltebiliriz? Şimdiden teşekkürler.

alikvp bunu beğendi.
  2. alikvp

alikvp
    Plaka

34
    701
    282
    220
    DAF
    TruckersMP Profili
    ozelden ulasin yardimci olayim

3. hoca33 2

hoca33 2
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    Başka nedenlerden dolayı da olabilir ama @Cemsnbc arkadaşımızın sunduğu rehber konusu sorunun çözümünde faydalı olabilir. Konu bağlantısı aşağıdadır. Esenlikler dilerim.

https://wotmp.com/konu/ets-2-profil-ekranina-hizli-gecme-rehberi.36069/

38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  4. EmRaaHErTüRk

EmRaaHErTüRk
    Plaka

103
    34
    115
    DAF
    TruckersMP Profili
    Benimde yıllarca yaşadığım sorundu, save dosyalarının sayısıyla alakalı olabileceğini düşünüp save dosyasını teke bile düşürmüştüm. Çözülmedi, farklı bilgisayarlar üzerinde, aynı save dosyalarını kullandığımda fark etmiştim ve bu şekilde çözmüştüm. Bilgisayarınızın özelliklerine göre bu durum değişebilir fakat ben yeni bilgisayar aldığımda eski save dosyamı kopyalamıştım ve oyun 30 saniyede açılıyordu her defasında. Sonrasında belgelerde ki tüm dosyaları silip sıfırdan yeni profiller açtım, hiçbirini internetten indirmeden kendim açtım. Hiçbir sorun yok. Daha sonra acil olarak hazır bir save dosyası lazım oldu ve X bir internet sitesi üzerinden (başkasının) save dosyasını indirdim ve oyun ekranı tekrar 30 saniye bekledi. Kendim için böylelikle sorunu teyit etmiş oldum. Sana tavsiyem, yedeğini al (bunu dememdeki sebep belki söyleyeceğim şey sende işe yaramaz.)
    ve sıfırdan bir profil aç. Unutma belgeleri sildiğin için oyun ilk açılışta yine bekleyecektir. Profili açtıktan sonra 3-4 defa oyuna gir çık yap. Stabil mi bir gör.

Son düzenleme: 29 Ekim 2022
  5. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Save dosyaları eğer "save format 2" olarak kayıt yaparsa, oyun her noktayı loglaması gerektiğinden, yavaş açılıyor. Özellikle büyük savelerde bu problem olur. Eğer save edit sürekli yapmıyorsanız, "save format 0" yapın. Ben kayıtlardaki yavaşlamayı böyle çözmüştüm (yanlış hatırlamıyosam @mexiumut tavsiye etmişti).

Kesin çözüm anlamında yazmadım, şahsi görüşümü belirttim. Sorun başka bir şey de olabilir.

6. alikvp

alikvp
    Plaka

34
    701
    282
    220
    DAF
    TruckersMP Profili
    konu 19 ekimde acilmis yahu arkadaslar yardim konusu aciliyor cevap veriyoruz konuyu acan kisi forumda yok rica etsem konuyu cozumlenmistir yada kapatirsa sevinirim konu sahibi cevap bile vermiyor kac zamandir...iyi forumlar