1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Yardım ETS 2 FPS

Konusu 'Euro Truck Simulator 2 (SP) (MP)' forumundadır ve VolvocuYigit tarafından 1 Temmuz 2022 başlatılmıştır.

1. VolvocuYigit

VolvocuYigit
    Kayıtlı Kullanıcı

51
    19
    25
    Volvo
    arkadaşlar Ets de grafik ayarlarım öyle çok yüksek de değil bence gözleri ağlatmayacak şekilde yaptığımı düşünüyorum ama . yinede çok kasıyor. hatta ölçeklemeyi %25 e çeksem bile hala fps 10-15 civarında .benim amd radeon software diye bi uygulamam vardı. eskimişti sanıyorum. amd sitesinden otomatik sürücü algılama uygulaması ile eskisini kaldırdı yenisini yükledi ama sanki bi tık daha da düşüş oldu. sizce amd catalyst center indirsem onu ayarlsam fark olurmu. bilgisayarımın hafızasında 800GB civarı boş yer var yani anlamadım ben bu işi. tmp de pek oynanmıyor zaten fps droptan hem ben şikayetçiyim hem arkamdan gelen lagıma kurban olanlar:) . buraya kadar okuyup yardımcı olup ,bilgilerini paylaşmak isteyenlere teşekkür ederim

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. MuslumcuDayi

MuslumcuDayi
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

25
    185
    250
    200
    DAF
    TruckersMP Profili
    Sistem bileşenlerini söylersen yardımcı olabiliriz kardeşim.

3. VolvocuYigit

VolvocuYigit
    Kayıtlı Kullanıcı

51
    19
    25
    Volvo
    bunlar yeterlimi başka ney lazım nerden gösterebilirim
    [​IMG] [​IMG]

4. MuslumcuDayi

MuslumcuDayi
    Plaka

25
    185
    250
    200
    DAF
    TruckersMP Profili
    Kanka sistemin pekte yeterli gözükmüyo ets2 için.Zaten bu oyunun optimizasyon sorunu var, singlede belki oynarsın lakin ets2mp de kanser eder.
    Ölçeklemeyi 100 yap, ikincil ışıklandırmayı kapat ve diğer ayarları normal yapmayı dene. Fps ne alemde bakalım ona göre yavaş yavaş yükseltirsin veya düşürürsün.

Dizüstü bilgisayarda oyun oynarken şarjda olması lazım ona dikkat et.

5. VolvocuYigit

VolvocuYigit
    Kayıtlı Kullanıcı

51
    19
    25
    Volvo
    geçen yıl böyle bi sorun olduğunu hatırlamıyorum. performans ayarlarını tutturdunmu kurcalamamak lazım aslında .pil güç seçeneklerini değiştirdim biraz çok arttırınca çok ısınıp kendini kapatıyor

6. MuslumcuDayi

MuslumcuDayi
    Plaka

25
    185
    250
    200
    DAF
    TruckersMP Profili
    Güncelleme geldikçe oyun gelişitiğinden grafikleride gelişiyo kanka. Geçen yıl kasmaması normal yani

7. HLion

HLion

23
    24
    1
    60
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kenar yumuşatmayı kapat birde hava kalitesini en düşüne al birde öyle dene istersen. kenar yumuşatma sistemi çok yorar, gölgeleride kapatabilirsin gölgelerde işlemciyi aşırı yorar

8. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ben böyle durumlarda ayarları 1 tık aşağı çekiyorum. "En yüksek" olanları "yüksek", "yüksek" olanlar "orta" gibisinden.