1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Rehber En iyi mouse ayarları

Konusu 'Rehberler / Kılavuzlar' forumundadır ve Nemesis306 tarafından 28 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Bu ayarı kullanan var mı?

1. Ben!

42,9%
  2. Ben kullanmıyorum, daha iyisini kullanıyorum zaten/Klavye veya direksiyonla oynuyorum

57,1%
  1. Nemesis306

Nemesis306
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

19
    666
    755
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Merhaba. Herkes direksiyonu mouse ile çevirmeyi seviyor ama bir tek ben sevmiyordum.

Ne zaman "Mouse ile oyniyicam ben, çünkü çok güzel!" desem ayarı dandirik yaptığım için ya sürekli devriliyordum ya da hiç dönmediği için çok büyük kazalar yapıyordum.

Bugün artık klavye ile oynamaktan bıktım ve mouse ile oynamaya başladım.

1. Öncelikle mouse'nuzda DPI seçeneği varsa 1600 DPI'ya çıkartın.
    2. C:\Users\KULLANICI ADINIZ\Belgeler\Euro Truck Simulator 2\profiles kısmından profilinizi bulun.
    3. controls.sii dosyasını not defteriyle açın.
    4. config_lines[15], config_lines[33] ve config_lines[34]'ü aşağıdakilerle değiştirin:
    config_lines[15]: "constant c_steer_func 0.700000"

config_lines[33]: "constant c_rsteersens 0.528500"

config_lines[34]: "constant c_asteersens 3.171000"

Ayarlarınızı kaydedin, oyuna girdikten sonra profilinizi seçin ve başka aletle oynuyorsanız Ayarlar>Kontroller>Klavye+Fare ile kontrol'ü seçin.

Bu kadar, artık mouse ile oynamak çok zevkli! (Bunu Skoda ile kullanmayın, ne de olsa hangi ayarı kullanırsanız kullanın Skoda her türlü devriliyor :P )

Son düzenleme: 28 Eylül 2018
  2. PoyraZTR

PoyraZTR
    Plaka

27
    281
    98
    125
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kardo onu herkes kendi el hassasiyetine göre ayarlar ama

3. Nemesis306

Nemesis306
    Plaka

19
    666
    755
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Mouse ayarlarını yaptıktan sonra çoğunlukla gecikme oluyor, onu engelliyor bu ayarlar. Tabii herkesin el ayarı ama bana göre en rahatı bu. Sadece ben kullanmayayım, başkaları da bundan yararlansın.