1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Ehliyeti Hemen Almalı Mıyım ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve avcitalip tarafından 2 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. avcitalip

avcitalip
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

27
    197
    106
    190
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar " B " Sınıfı " Özel Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikası " na sahibim, Fakat ehliyeti alabilmek için şu anda maddi durumum pek yeterli değil, ama istersem alabilirim ama sıkışırım.

Stajer ehliyet konusunu hemen hemen herkes biliyordur diye düşünüyorum, sizce 1 Ocak 'tan önce ehliyeti almalı mıyım ? Yada daha sonra alsam da olur mu ?

Her kafadan ayrı ses çıkıyor. Kimileri bu haber her yıl paylaşılıyor, bir geçerliliği yok diyor. Kimileri de 1 Ocak' tan sonra alırsan sıkıntıya düşersin diyor.

Sizce ne yapmalıyım ? Planlarıma göre Ocak ayından sonra alacaktım.

SouL'Fly bunu beğendi.
  2. daLqac

daLqac
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

28
    11
    5
    50
    Renault
    TruckersMP Profili
    Arkadaşım sen sonuçta ehliyet sınavını geçmiş ehliyet almaya hak kazanmışsın istedigin zaman alabilirsin.Stajyer ehliyet olayıda tahminen şöyle olacak 1 ocaktan sonra ehliyet almak için kurslara yazılanlar için geçerli olur diye düsünüyorum.Senin ise kursla isin kalmamıs sadece para verip alma olayın kalmıs ama yinede sen emin olmak için emniyet müdürlüğüne yada maliyeye gidip ordan detaylı bir bilgi alabilirsin.

3. DarkBlueRZ

DarkBlueRZ

3
    0
    200
    Yeni sisteme göre stajyer sürücü olayından etkilenmemek istiyorsan 1 ocaktan önce sertifikanı ehliyete dönüştürmelisin, burada esas alınan sertifika tarihi değil ehliyete dönüştürme tarihidir. Yeni sisteme göre masraflarda artış olabilir, fakat çok fazla bir artış olacağını düşünmüyorum. Etkileneceğin kısım stajyer sürücü iken yapılacak hatalara sınır konulması ve hatalara göre eski sistemden daha kolay ehliyetinin iptal olma ihtimali. Stajyer sürücü iken hangi hatalardan dolayı ehliyetinin geri alınacağını internetten araştırabilirsin. Karar sana kalmış, stajyer sürücü sistemi beni etkilemez diyorsan Ocak sonrasına bırakabilirsin. Ek olarak; sertifikanın geçerlilik süresi 2 yıl.

Son düzenleme: 2 Kasım 2015
    Charles bunu beğendi.
  4. avcitalip

avcitalip
    Plaka

27
    197
    106
    190
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Evet, sanırım Ocak 'tan önce alacağım.

5. EmreTR

EmreTR
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

26
    324
    366
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Almalısın ama almazsan trafik polisi çevirirse ehliyeti yanında taşımadığından makul bir ceza keser.
    Yani maddi durumun düzelene kadar dikkatli ol.

6. avcitalip

avcitalip
    Plaka

27
    197
    106
    190
    Volvo
    TruckersMP Profili
    :) Zaten öyleyim, mümkün olduğunca belli saatlerde trafiğe çıkıyorum. Polisin olduğu saatler az-çok belli. :D

EmreTR bunu beğendi.
  7. opel57

opel57

24
    1.074
    743
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    abi sorumu sayılır :D tabiki al ben arabalara aşırı hastayım :D deseler direk kayıt ol al hemen hızır gibi gider alırım :D iyi şoforümde :D ama ne yazık ki yaş sıkıntım var az kaldı dayanıyorum :D o kadar hayalimki :D emniyet kemerini de hiç çıkarmam hangi koltukta olursam olayım :D o benim parçam :D kızım antilop astram çok seviyorum onun sayesinde opel aşkım oldu :D ilk göz ağrım yani abi ne kadar ehliyet istediğimi yazmaya kalksam 500 sayfalık en az 5 kitap çıkar :D saygılarımı sunarım :D
    EDİT:Biraz kısaltıldı ve gramer hataları düzeltildi

Son düzenleme: 2 Kasım 2015
    avcitalip bunu beğendi.
  8. avcitalip

avcitalip
    Plaka

27
    197
    106
    190
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bende araba hastasıyım ama imkanlar el vermeyince bir şey yapamıyorsun. Hız yapmak marifet değil ayrıca. :D Ulan ben emniyet kemeri takmıyorum, çaktırmayın. :D

9. opel57

opel57

24
    1.074
    743
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    abi yani demek istediğim :D seviyorum baya demekti :D tabi abi seni zora sokacak ise bence bekle derim :( sabrın sonu selamettir.:)

avcitalip bunu beğendi.