1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Yardım def kalsörü yok

Konusu 'Euro Truck Simulator 2 (SP) (MP)' forumundadır ve ulasdogan tarafından 25 Haziran 2024 başlatılmıştır.

1. ulasdogan

ulasdogan
    Kayıtlı Kullanıcı

18
    3
    2
    25
    merhaba oyunun ana dizinine indiğimde def klasörünü göremiyorum [​IMG]

hoca33 2 bunu beğendi.
  2. ulasdogan

ulasdogan
    Kayıtlı Kullanıcı

18
    3
    2
    25
  3. hoca33 2

hoca33 2
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

329
    1.691
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Sisteminizde yanlış doya ilişkilendirmesi olmuş, bu yüzden scs uzantılı dosyaları farklı bir görünüm ile (not defteri görünümü ile ikonlanmış şekilde) görüyorsunuz.

Oyunun kök dizininde bulunan ve not defteri ile açılacakmış gibi görünen def isimli dosyayı kopyalayıp, masaüstünde oluşturacağınız yeni bir klasörün içerisine yapıştırın. Aşağıda indirme adresini vereceğim scs.extractor.exe dosyasını da aynı klasörün içerisine koyun. Daha sonra def ismindeki dosyayı sol fare ile tutup, scs.extractor .exe uygulamasının üzerine sürükleyip bırakın. Kısa bir süre sonra def dosyasından, custom ve def adlarında iki klasör oluştuğunu göreceksiniz. Aradığınız klasörler bunlardır.

scs.extractor.exe adresi (Zip dosyasından çıkartıp kullanın):
    https://www.mediafire.com/file/r9fji6mhqysfc1c/scs_extractor_1_50.zip/file

Ayrıca sistemlerimizdeki yanlış dosya ilişkilendirmelerini nasıl düzeltebileceğimizi açıklayan bir makale sayfasını kaynak olarak bırakıyorum aşağıya...
    Esenlikler dilerim.

https://www.sordum.net/43602/windowsta-yanlis-dosya-iliskilendirmesini-duzeltin/

4. ulasdogan

ulasdogan
    Kayıtlı Kullanıcı

18
    3
    2
    25
    def klasörüne ulaştım ama içindekileri düzenleyince oyuna yansımadı onu nasıl çözücem

hoca33 2 bunu beğendi.
  5. hoca33 2

hoca33 2
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

329
    1.691
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Def klasöründe değişiklik yapmakla oyuna etki edemezsiniz. Def klasöründe yaptığınız değişiklikleri mod haline getirip daha sonra bu mod dosyasını oyunun mod klasörüne atıp, etkin hale getirmelisiniz.

Eğer oyuna hemen etki edecek bir değişiklik yapmak istiyorsanız, profilinizde (save dosyası içerisinde bulunan) game.sii dosyasındaki bazı kodlarda ya da kodlarla değişiklikler yapmalısınız. Bu düzenleme işine save edit yapmak diyorlar. Benim anlatabileceklerim bu kadar, yeni bir yardım konusu açıp, orada yapmak istediklerinizi açıkça anlatırsanız yanıtlanma ihtimali daha fazla olur.

Ben sizin ne demek istediğinizi anlayamamış da olabilirim, eğer öyle ise kusura bakmayın.
    Esenlikler dilerim.

hackvita bunu beğendi.