1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Çılgın Hackerlar :D

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Teyyare Nazo tarafından 12 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Teyyare Nazo

Teyyare Nazo
    Yasaklı Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

32
    255
    399
    210
  2. NiekHD

NiekHD
    Emekli Yönetici Kayıtlı Kullanıcı

1.215
    2.256
    165
    Merhabalar!

Bir takım söylenen sözler ve yanlış anlaşılmalar doğrultusunda bu konuya son kez açıklama yapıyorum.

Öncelikle ortada bir zafiyet var ise bu durumu "ets2mptr" ailesine yıkmak bu dolaylı yoldan olmasa dahi hoş değil.

Buradaki yöneticiler ve kullanıcılar bu durumdan hiçbir şekilde etkilenmemiştir, etkilenseydik olayın yaşandığı günden bu zaman dilimine kadar rahat hareket edemezdik zaten ucu bizlerede dokunurdu ya da yönetici kullanıcı adı ve şifreleri ile topluluğa zarar verilirdi fakat böyle birşey olmadı.

Bunu inkar etmek ne bize ne sizlere yakışır. Ağzı olan konuşuyor.. yok güvenlik zafiyeti yok hacking zafiyeti yorum yaparken lütfen yazmadan önce düşünün ve ondan sonra bu ortamda dile getirin.

Topluluğun, ana kemik kullanıcısı benim ve bu sitede benim hesabımdan herhangi bir açık ya da site ile ilgili bir açık yok iken bu durum ets2mptr.com'un güvenlik zaafiyetinden kaynaklanıyor demek yanlış. Burada bir açık olsaydı etkilenen ilk bizler olurduk. Verilere ulaşmak diğer adı ile database çalmak "hacklemek" ya da bu kadar basit değil kaldıki bu işlem site üzerinden yapılamaz. Hosting paneli var panelin içinde de bu işlem için ayrı panel var kısacası "tavşanın suyunun suyu"..

Yaşanan durum ets2mp sitesi üzerinden gerçekleştiriliyor ben dahil bir kaç admin banlanıyor (banlanıldığı gün durum düzeltiliyor.) fakat nedense gözler ets2mptr adresine ve burada emek veren ets2mptr topluluğuna dikiliyor. Karın ağrısı olan direk bana gelsin ben ağrısını dindirecek ilacı bulurum merak etmesin.

Hacking vb. bu kadar kolay olsaydı önüne gelen hacker olurdu, bir takım videolar çekilmiş ets2mp.com'u hackledik diye bunu yapan arkadaşlar akıl yoksunu ki arkadaşımızın kullanıcı adı ve şifresi ile girip biz hackerız diye video çekmişler, insan video çekmeye utanır.

Toplamak gerekirse, hiç bir şekilde güvenlik zafiyetimiz bulunmamaktadır. Diğer simulasyon forumunda yaşanan durum da bizleri ilgilendirmez. ets2mp sitesinde yaşanan durum da buradaki kullanıcıları bağlamaz ve kullanıcılara karşı bir itham olduğunda bu sitenin kullanıcıların alnı aktır!

Net olarak anlaşıldığımı düşünüyorum, her zaman olduğu gibi desteğiniz için teşekkürler.

Sevgiler!

-

Not: Mesajlar taşınıp, konu kilitlenmiştir.

erdemonur34, Teyyare Nazo ve ExeLance bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.