1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Rehber Çekici Motor ve Sesini Değiştirme

Konusu 'ETS2:MP Rehberleri' forumundadır ve TheKingTR tarafından 2 Şubat 2017 başlatılmıştır.

1. nokta

nokta
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

716
    1.198
    250
    Kafası basmayan öğrenmek için zorlamayan şahıslar benim konularıma bakmasın hazır kod dediğin bu mod değil evet'e bas aktif olsun sonuçta motor kodu değiştiriliyor ve bir alt satıra bakan şasi kodunu da görür bir üste bakan kabin kodunu da görür bu tamamıyla hazıra konmuşluk ve uğraşmamaktır ben de ne o düşünce yapısı olan kişiye yardım ederim ne de konuma girmesini beklerim işte burada da hazıra konmuşluk çok olduğu için bendeki hizmet bu kadardır, bana teknik olarak bir şeyler soranlara yardımcı oluyorum ama her gün 30 kişinin saçma sapan soru sorması veya yardım et (denemedim ama) yapamıyorum ya da her yolu denedim olmayan yazan tiplerden bıkmış durumdayım sonuçta ben de Alper'in konusuna göz atarak bir şeyler öğrendim kod bilgim var mıydı vardı ama ben bu kodları öğrenmek için kod bilgisine sahip olunması gerektiğini düşünmüyorum ki bununla ilgili zaten forumda yeterince anlatım var.

BerkaYYY bunu beğendi.
  2. DarkBlueRZ

DarkBlueRZ

3
    0
    200
    Şu konuya açıklık getirmek istiyorum; bahsi geçen düzenlemelerin yapıldığı dosya -benim oyun dosyam için- 111.607 satır koddan oluşuyor. Bu kodların oturup tek tek anlatılması neredeyse imkansız. İçlerinde yaptığımız öyle düzeltmeler ve değiştirmeler var ki yazılarak veya görseller ile anlatılması mümkün değil. Kişinin oturup mantığını anlayıp kendine uygun yapması gereken işlemler. Ben ve bu konu hakkında paylaşım yapmış arkadaşlarım, en çok ihtiyaç duyulacak ve anlatımı yapılabilecek düzeyde olanları seçerek forumda paylaştık. İlgili düzenlemeleri bulmak için bazen yüzlerce deneme yapıyoruz, bazen haftalarımızı alıyor, bazen sesli sunucuda toplanıp saatlerce kafa yoruyoruz. Yani konu ile alakalı temelleri paylaştıktan sonrası, bu konuyla ilgili olanların araştırmasına ve zaman ayırmasına kalıyor.

Bilgilerin eksik ve düzensiz olduğu iddiasını kendim ve bu konuda emek vermiş arkadaşlarım adına kabul etmiyorum, forumda gerekli olandan çok çok fazla bilgi mevcut. Sürekli gelen "iğneleyici" dille yazılmış olan yorumlar zaman zaman keyfimizi kaçırsa da elimizden geleni fazlasıyla yaptığımızı düşünüyorum. Son bir not düşmek gerekirse; oyun ile ilgili bulunan bazı şeylerin sunucuda kötüye kullanılma ihtimaline karşı paylaşılmaması gerekiyor. Konunun dağılmaması adına yapacağım ilk ve son yorum budur. Keyifli forumlar dilerim.

DesertEagle26, nokta, 01Yusuf ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. 01Yusuf

01Yusuf
    Plaka

1.935
    1.232
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Kime diyorsun açık açık yazabilirsin. :)

Kedi bunu beğendi.
  4. Casay

Casay
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

178
    78
    100
    Renault
    TruckersMP Profili
    Eski Volvonun motorunu yeni Volvoya takarsak 155 i Geçer mi? Aklıma takıldı :D :D

5. TheKingTR

TheKingTR
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

26
    3.438
    6.353
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bildiğim kadarıyla eski volvo`da da hız kısıtlaması var o yüzden bi işe yaramaz gibime geliyo ama scania motoru takarsan geçer :)

6. Mr SkyBey

Mr SkyBey

248
    66
    115
    Volvo
    TruckersMP Profili
    hocam bende dolu scania tırı var mesela hangisi oldugunu nerden anlıyacagız :)

7. 01Yusuf

01Yusuf
    Plaka

1.935
    1.232
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Araca geçici olarak muavin plakası ekleyin ve kayıt dosyasında yazdığınız yazıyı aratın, ilgili aracın bilgilerine kısa yoldan gidebilirsiniz.
    Farketmiyor olabilirsiniz, SS alıp karşılaştırın.

Mr SkyBey ve DarkBlueRZ bunu beğendi.
  8. rifatmentes43

rifatmentes43

23
    2
    0
    35
    TruckersMP Profili
    Beyler ben ne kadar denesem de bulmuyor. Engine yazıyorum scania 730 hp buluyor. Ama ben daf alıyorum onu göstermiyor. Lütfen yardım edin.

9. 01Yusuf

01Yusuf
    Plaka

1.935
    1.232
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Daf çekiciniz var mı ? Varsa engine yazın ve daf motorunu görene kadar enter'a basmaya devam edin.

TheKingTR bunu beğendi.
  10. rifatmentes43

rifatmentes43

23
    2
    0
    35
    TruckersMP Profili
    sizin dediğiniz gibi yaptım şimdi ama yine bulmadı nasıl olacak lütfen yardım edin daf'ı buluyor ama yanında 375 yazıyor sonra değiştirim ama girdim yine olmadı.