1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Rehber Çekici Motor ve Sesini Değiştirme

Konusu 'ETS2:MP Rehberleri' forumundadır ve TheKingTR tarafından 2 Şubat 2017 başlatılmıştır.

1. F0rneo

F0rneo
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

33
    669
    209
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    bir kişide 2012 actros vardı farlar filmliydi adamın ama xenon yanıyodu sisleri de sarı renge boyamış

2. DesertEagle26

DesertEagle26
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

3.106
    3.777
    250
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    https://forum.wotmp.com/konu/kayit-dosyasini-duzenleme-detayli-anlatim.10028/
    Tüm sır kayıt dosyasında yatıyor, örnek resim görseydik daha iyi olurdu. Dediğim gibi farklı yerlere takılan parçaları istediği yere takmıştır ( ön tampona takılan küçük ışığı tavana takanlar gibi). Yani yine oyunun içinde olan parçalardan harmanlanıyor.

3. F0rneo

F0rneo
    Plaka

33
    669
    209
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    aslında biliyoddum yapmayı da unuttum okul falan :D anlarsın

4. Emir78

Emir78
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

1.316
    534
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hocam game.sll düzgün açılmıyor değişik yazılar çıkıyor

5. SScrack

SScrack
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

32
    1.862
    4.104
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Aşağıdaki linkte yer alan Development 101 sürümünü kurarsanız sorununuz ortadan kalkacaktır. Bilgisayarınızda yer alan tüm Java sürümlerini temiz bir şekilde kaldırıp öyle kurulum yapın :)

6. 01Yusuf

01Yusuf
    Plaka

1.935
    1.232
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
  7. nokta

nokta

716
    1.198
    250
    Lafın kime açık açık yaz ;)

BerkaYYY ve WOTMP.com bunu beğendi.
  8. MertOguz

MertOguz

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    İsim vermeme gerek yok. Bu forumu takip eden çoğu kişi bencil şahıs(lar)ı az-çok tanıyordur. Yanılmıyorsam sen bu tarz teknik konularda bildiklerini forumla paylaşan birisisin.
    Eğer ki kendini o mesajda bahsettiğim kategoride görüyorsan veya o şahıs(lar)ı savunma derdindeysen üstüne de alınabilirsin. Artık orası sana kalmış. :)

rudeboy1903 bunu beğendi.
  9. nokta

nokta

716
    1.198
    250
    Elbette üstüme alınırım isim vermemişsin ve savunuyorum sonuçta bu karşılıksız bir hizmet ve anlatıcı kişi birileri bir şey öğrensin kendini geliştirsin diye açar o anlatımı kişi de kendini geliştirmezse ve saçma sapan sorulardan sıkılırsa herkes bildiğinin belli başlı kısımlarını anlatır.

Sen şimdi @DarkBlueRZ (Alper)'in konusuna girip benim gibi dosyaları kurcalayarak hepsini öğrenme niyetin yoksa ve sadece o konudaki bilgileri alıyorsan ayrıca benim açtığım konudaki bilgileri bile kurcalamayarak işin detayına inmek için çaba göstermiyorsan kusura bakma ama bu ve benzeri durumlarda kimse kalkıp da ne yeni bir anlatım açar ne de her akşam canlı destek sunar.

Bu durumda bencil olan kişi sen ve senin gibi düşünen kişiler oluyor.

10. MertOguz

MertOguz

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    Öncelikle, forumun karşılıksız hizmet ve yardımlaşmadan oluşan bir platform olduğunu hatırlatman iyiydi. Ancak devamında sarf ettiğin sözler forum kültürüne pek uygun değil. Anlatıcı kişi, kendisinde kayda değer bilgiler bulunduğunu düşünüyorsa ve bu bilgileri birçok kişiye aktarma, yardımlaşma gibi bir amaç güdüyorsa eksiksiz bir şekilde aktarmalıdır. Eksik, parça parça, düzensiz veya çarpıtılmış bilgiler aktarmak en nihayetinde insana destekten çok köstek olur.

Bu mesajında beni örnek göstermen yanlış olmuş. Şahsen oyundaki çekicileri stock şekilde kullanmayı sevenlerdenim. Hatta araçların orijinalliği bozulmasın diye minik lamba bile eklemekten kaçınırım. Yani herhangi birisinin konusuna girip de oyunun altını üstüne getirerek üç farklı tırı birbiriyle çiftleştirmiyorum, böyle bir uğraş içerisinde değilim. Daha önce pek çok kişi devir limiti kaldırma, çekicileri özelleştirme vb. konularda yardım taleplerinde bulundular. Fakat bilen/bilmeyen kimse bu yardım taleplerine karşılık vermedi. Sağ olsun, TheKingTR arkadaş bu konuyu açarak yardımseverlik örneği gösterdi. Benim de daha önceki mesajımda kastetmek istediğim buydu.

Bencilik konusu nasıl oldu da bana yöneltildi, anlamış değilim. Şahsıma yapılacak "bencilik" yakıştırmasını kabul etmiyorum. Forumdaki her türlü konuya sırf mesaj kasmak amacıyla mesaj gönderenlerin aksine, yaklaşık 640 mesajımın çoğunda elimden geldiğince ve fırsat bulduğum müddetçe insanlara yardım etmeye çalıştığımı düşünüyorum. Referans isteyen mesaj geçmişime veya Bilgisayar/Teknoloji kategorisine göz atabilir.

Kimse kimseyi zorla yardım etmeye yönlendirmiyor. Forum, usanmadan, sıkılmadan gönüllü olarak yardım etmek isteyen kişilerin platformudur.

Her insanın kodlama bilgisi olmayabilir, kafası teknik konulara yatmıyor olabilir, aklına "saçma sapan" sorular geliyor olabilir. Teknik konulara merakı olanlar zaten bu tarz konulardan faydalanıp devamını da getireceklerdir. Herkesin bir bilgiyi elde etmek için konunun en derinine inmesine gerek yok. Burası bir okul ortamı da değil, insanları yönlendirip devamını kendilerinden araştırmaları istensin. İnsanlar zaten forum sitesine aradıkları bilgiye hazır bir şekilde ulaşmak için giriyorlar.

DesertEagle26 ve rudeboy1903 bunu beğendi.