1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Yardım Burada suçlu muyum ?

Konusu 'Ban / Kick Problemleri' forumundadır ve Scoti tarafından 3 Ocak 2022 başlatılmıştır.

1. Scoti

Scoti
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

19
    10
    3
    45
    TruckersMP Profili
    Merhaba bu 2 klip bana ait herhangi bir suçum bulunuyor mu ?

Klip 1
    Klip 2

Oyundaki ID'im 2870 ve bana rec yazıyorlar anlamadım. Suçlu muyum ?

Gustav bunu beğendi.
  2. Gustav

Gustav
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

992
    1.430
    240
    TruckersMP Profili
    Ben bir şey göremedim. 3492 ıdli scodayı raporlarsanız 2 hafta yer.

Scoti bunu beğendi.
  3. RyuL

RyuL
    Plaka

261
    230
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Birinci klipte zaten tek şerit gidiş geliş yolda senin sağından seni geçmeye çalışmış burada hiç bir suçun yok, ikinci klipte videoyu çok kritik bir yerden kırpmışsın. Video öncesinde belki uzun süre seni sollamak için skoda sürücüsü gaza bastı fakat sende yer vermemek için gaza basmaya devam ettin. ( birisinin seni sollama imkanı varken sollayamasın diye hızlanmak ban sebebi bildiğim kadarıyla tam emin değilim ) Eğer benim söylediğim gibi bir şey değilse zaten o trafikte sollama yapması ve önüne birden kırması kesinlikle skodanın suçu, bu durumda iki klipte de herhangi bir suçun bulunmuyor.

hoca33 2, yolcudurabbas ve Scoti bunu beğendi.
  4. Scoti

Scoti

19
    10
    3
    45
    TruckersMP Profili
    Öncelikle yanıtın için teşekkür ederim. Önümdeki ile takip mesafemi koruyorum ona göre hızlanıp yavaşlıyorum sonuçta ben bu adama yol vermek zorunda değilim değil mi ? Onun dışında haklısınız.

RyuL bunu beğendi.
  5. RyuL

RyuL
    Plaka

261
    230
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Takip mesafeni koruman tabi ki doğru fakat skoda TIR'a göre daha çabuk hızlandığı için genelde sollamaya çıkar ve videoda gördüğüm kadarıyla şeritler sollamanın serbest olduğunu gösteriyor. Dediğim gibi video bana çok kritik bir yerden kırpılmış gibi geldi ve kırpmana rağmen ilk 3 saniyede aynada skoda görülmesine rağmen hala gaza basıyorsun. Videoyu yaklaşık bi 5-6 saniye daha önce izleyebilseydik daha net bir yorum yapabilirdik, sollama imkanı varsa ve sizden hızlıysa sürücüye yol vermelisiniz. Gerçekte araç sürdüğünüzü düşünün ve sizin aracınız önünüzde ki araçtan çok daha hızlı, selektör yapar yol vermesini istersiniz veya boş şerit varsa oradan sollarsınız.

hoca33 2, yolcudurabbas ve Scoti bunu beğendi.
  6. Scoti

Scoti

19
    10
    3
    45
    TruckersMP Profili
    Evet haklısınız fakat karşıdan geleni gördüğü halde sollamaya çıkması ve önüme kırmasını doğru bulmuyorum. Benim hızlanmam da onun sollamasına engel değil ki çok daha hızlı geliyor ve hızını alarak sollamaya çıkıyor.

7. Gustav

Gustav
    Plaka

992
    1.430
    240
    TruckersMP Profili
    Bu video'da kanaatimce @Scoti'nin hiçbir suçu yok.
    Sebebi; o hız da duramazsın, kalabalık yerlerde sollamak yapmak yasaktır ( şerit çizgi vs fark etmez ), kimseye yol vermek zorunda değilsin hele ki aynada bile zor gözüküyor, ayrıca scoda 4 kural ihlali yapmış hatalı sollama+dikkatsiz sürüş+çarpma+ kalabalık yerlerde dikkatsiz sollama... bunların hepsinden ceza alıyor merak etme. Onu aynada görmen önün geçti diye sollamanın bitmesi diye bir mevzu yok. Kurallara göre mesafeni ayarlarsın 60-70m ideal öne geçtikten sonra şeride girme mesafesidir scoda burda bile fail. Sana bu videodan hiçbir şey olmaz.

Son düzenleme: 3 Ocak 2022
    hoca33 2 ve Scoti bunu beğendi.
  8. Scoti

Scoti

19
    10
    3
    45
    TruckersMP Profili
    Çok teşekkür ederim. ♥

Gustav bunu beğendi.
  9. RyuL

RyuL
    Plaka

261
    230
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Video'nun öncesini bilmediğim için yorum yapamıyorum, belki de skoda sürücüsü karşıdan gelenler daha yaklaşmadan sollamaya çıkmıştı ve sizde gaza basınca sizi bir türlü geçemedi ve karşıdan gelenlerle kafa kafaya denk gelmiş oldu. Herkesin tırında kodlarla 750 veya 730 beygir motor ile 6 vites şanzıman takılı olduğu için hızlanmalar hemen hemen kafaya kafaya oluyor ve hız sınırı 110 olduğu için siz gaza basarsanız sollamak neredeyse imkansızlaşıyor, çünkü tam skodanın hızı tam oturduğu zaman sınıra takılıyor. Bu yüzden sürücülerin sollamaya çıkana yol vermemek için gaza basması suç sayılıyor bildiğim kadarıyla. Ayrıca bu söylediklerimi sadece 2. klip için söylüyorum, ilk klipte kesinlikle hata skoda sürücüsünün. Tahminimce sizde ilk klipte ki hareketine sinirlendiğiniz için 2. klipte hırs yapıp sollamasına izin vermediniz.

hoca33 2 ve Scoti bunu beğendi.
  10. Scoti

Scoti

19
    10
    3
    45
    TruckersMP Profili
    Hocam gaza bassam sonra tekrar niye yavaşlayayım videonun başladığı yerde de hızlanıyorum ama çok rahat geçiyor beni videonun öncesini bulursam atacağım.

Ayrıca bu adam geçip gitmişti sonra tekrar arkama nasıl geldi hiçbir fikrim yok sollayan kişinin o olduğunu bile bilmiyordum dediğim gibi videonun orijinalini sildim şuan Recuva ile tarıyorum çıkarsa atacağım.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Ocak 2022