1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Rehber Bilgisayar Kameranızı Harekete Duyarlı Sensör Özelliği Kazandırma

Konusu 'Rehberler / Kılavuzlar' forumundadır ve TaLHa tarafından 3 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. TaLHa

TaLHa
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

12
    8
    50
    Volvo
    Bilgisayarınızda bulunan sıradan bir dahili ya da harici kamera donanımınıza hareket sensörü özelliği ekleyip oyun içinde kafa hareketlerinize göre dönen veya yakınlaşıp uzaklaşan kabin içi kamerası elde etmeyi sizlere anlatıyorum.

Kendim denedim ve program kusursuz bir şekilde çalışıyor.

Öncelikle bilgisayarımıza CL Eye yazılımını indiriyoruz. (Kameramızın çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için bir program)

Link : http://www.emuline.org/files/file/37-ps-eye-pc-driver-cl-eye-plateform/

(Linke tıkladığınzda otomatik olarak setup dosyası incektir)

Yükledikten sonra programı çalıştırıyoruz ve sahip olduğumuz kamera ile uyumlu olup olmadığını teyit ediyoruz. Çalışmasında sıkıntı yoksa tamam demektir.
    (Kameranızı programın içerisindeki Devices kısmından değiştirebilirsniz)

Daha sonra asıl programımız olan FaceTrackNoIR indiriyoruz.

Link : https://yadi.sk/d/sBNNKBQRveYJM

Programı kuruyoruz. Kurulumun sonunda zararlı yazılım uygulaması hatası verecektir. Dikkate almayın, kurulumu tamamlayın. kurulum bittikten sonra programı açmadan önce Euro Truck Simulator 2 için özel olarak hazırlanmış yapılandırma dosyasını linkten indirip Bilgisayarım > Yerel Disk (C) > Program Files (x86) > Abbequerque Inc > FaceTrackNoIR > Settings klasörüne atıyoruz.

Link : https://yadi.sk/i/dWhMQKSpveXof veya https://yadi.sk/i/w5cwJa5DveXpk

Ayarları tamamladıktan sonra start tuşuna tıklıyoruz ve kameramız çalışmaya başlıyor. Yüzünüzü algıladığında sarı bir şekil çıkması gerek. Programımız çalışırken oyunumuzu açıyoruz. Kayıtlı oyunumuza ulaştıktan sonra ayarlarında hiç bir değişiklik yapmıyoruz.
    Oyun prgramı alıgılamaz ise Seçenekler > Kontroller sekmesinden Klavye + V Joy Virtual Joystick seçeneğinizi seçiyoruz.

En son sağa-sola yukarı-aşağı bakma eksenlerine tıklayıp o sırada kafamızı tıkladığımız eksene göre hareket ettirerek oyunun tanımasını sağlıyoruz. bu aşama gerekli olmayabilir de, oyuna girdiğinizde kafa hareketleriniz algılanmaz ise bu aşamayı gerçekleştirirsiniz.

Bunların hepsini yaptınız ve programdan herhangi bir tepki alamıyorsanız Oyununuzda ki Kontrol, Klavye ve Oynanış ayarlarınızı Varsayılana Dön tuşuna basarak orijinal ayarlarınıza döndürüyorsunuz.

Oyuna girdiğinizde artık sağa-sola, yukarı-aşağı ve hatta ileri-geri kafa hareketlerinizin tümünü algılayan sensörlü bir kameranız oluyor. Aşağıdaki videoda anlattıklarımın tümü mevcut. İzleyerek de gerçekleştirebilirsiniz. Oynanış izlenimini videodan edinebilirsiniz.

Programınızda Aşşağıdaki Resime Göre Değişiklikler Varsa Resime Bakarak Düzenleyebilirsiniz

Programın İçerisindeki Shortkeys Ayarlarının Bu Şekilde Olduğundan Emin Olun

Programın İçerisindeki Curves Ayarlanızın Bu Şekilde Olduğudan Emin Olun

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Eylül 2016
  2. Fatih

Fatih
    Plaka

34
    64
    0
    65
    Renault
    TruckersMP Profili
    Cvp: Bilgisayar Kameranızı Harekete Duyarlı Sensör Özelliği Kazandırma

Yararlı bilgi teşekkürler Talha .

3. İlhan

İlhan
    Plaka

36
    40
    0
    50
    MAN

emeğe saygı güzel paylaşım

4. CSB

CSB
    Plaka

29
    49
    6
    65
    DAF
    TruckersMP Profili

Çok iyiymiş, deneyeceğim. Teşekkürler.

5. TaLHa

TaLHa
    Plaka

12
    8
    50
    Volvo

Rica ederim

6. Eğinli

Eğinli
    Plaka

60
    229
    191
    160
    MAN
    TruckersMP Profili

Bilgi için Teşekkür ederim sanırım benim kamera uyumlu değil.CL-Eye Test tıkladığımda uyarı çıkıyordu ancak şimdi deniyorum açılıyor bir daha deniyeyim bakalım.Programları kurdum sorun yok ayarları dediğiniz gibi yaptım ancak oyun içi ayarları yapamadım bir türlü hatta çocuk bir joystik getirdi onada uğraştım bir türlü yapamadım sanırım birbirine karıştırıyorum biraz ara verip bir daha deneyeceğim unutmadan bir kez daha Teşekkür ederim.

7. CSB

CSB
    Plaka

29
    49
    6
    65
    DAF
    TruckersMP Profili

Hocam çok hızlı dönüyor bunu nasıl azaltabiliriz hızını ?

8. TaLHa

TaLHa
    Plaka

12
    8
    50
    Volvo

Curves ayarlarını bu şekilde düzeltirsen biraz daha yavaş olacaktır.

9. CSB

CSB
    Plaka

29
    49
    6
    65
    DAF
    TruckersMP Profili

Tamamdır hocam daha güzel oldu teşekkürler . :thumbup:

10. ArwenSChild

ArwenSChild
    Plaka

9
    0
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili

hocam her şeyi yaptım oyun vjoy'u da tanıdı fakat dediğiniz bu kısmı yapamadım. kafam baykuşa döndü ama oyun tanımıyor eksenleri

Windows 8.1 kullanıcısı olup da vJoy'u oyunda göremeyenler bilgisayarın sürücü imza denetimini kapatarak programı tekrar kursunlar

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.