1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Yardım Ban Haklı mı?

Konusu 'Ban / Kick Problemleri' forumundadır ve TSGl Kaptan06 tarafından 20 Mart 2022 başlatılmıştır.

1. TSGl Kaptan06

TSGl Kaptan06
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

25
    16
    5
    95
    MAN
    TruckersMP Profili
    Gerçekten şu CD yoluna en ufak olayları dahil rapor oluşturmak için girenlerden sıkılarak size soruyorum

Bu video için 1 hafta ceza gerekli miydi????

https://youtu.be/4Hpqjiintnw

Kordelya bunu beğendi.
  2. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bir haftayı admin öyle istedi diye yemişsin (ilk cezaları admin duruma göre belirliyor, insiyatiflerinde). Profile bakınca orada "dikkatsiz sürüş ve çarpma" dolayısıyla ceza almışsın.

Evet, dikkatsiz sürüyorsun (iki şeridin ortasından sürüyorsun) ve çarpıyorsun. 1 hafta ceza çok bu kadar basit bir şey için. Ben olsam raporlamam bile (benim yüküme hasar vermezse veya ağır kural ihlali yoksa rapor atmıyorum). Ama adam raporu göndermiş ve söylenenleri yapmışsın. Bence admin raporu reddetse bile o kadar büyük olay değildi.

İtiraz ettin mi?

38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  3. TSGl Kaptan06

TSGl Kaptan06
    Plaka

25
    16
    5
    95
    MAN
    TruckersMP Profili
    Ettim tabi, ceza gerektiren, özellikle de 1 hafta ceza gerektiren bir durum söz konusu değil.

4. M A T İ Z

M A T İ Z

30
    63
    47
    120
    Mercedes
    Şu Tmp'deki VTC olayını ciddi şekilde art niyetle kullananlar var.Kabak tadı verdi artık.Buna birileri dur demeli veya sil baştan bir düzenleme gelmeli. Videoyu izledim kayda değer birşey görmedim..

5. TSGl Kaptan06

TSGl Kaptan06
    Plaka

25
    16
    5
    95
    MAN
    TruckersMP Profili
    VTC ne alaka

6. syntax

syntax

298
    414
    220
    TruckersMP Profili
    Ben olsam bu kaza için report etmek için hayatta uğraşmazdım. O kadar reportluk olay var ki, başıma bu kaza gelse ki çok geldi hayatta umursamam bile. Sen de baya dar açıdan dönmüşsün döndükten sonra orta çizgiden yoluna devam etmişsin. Klavye ile mi oynuyorsun bilmiyorum ama sürüşün çok dikkatsiz. 1 hafta böyle bir olay için çok fazla. 1 veya 3 gün yapsalar tamam da 1 hafta nedir yahu.

Razor3214 ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  7. AslenKral

AslenKral
    Plaka

40
    101
    184
    150
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Geçmiş olsun, 1 gün bile ban atılmaz şuna. Öyle yetersiz adminler var ki maalesef, sırf ingilizceleri iyi diye admin olunuyor o platformda. Muhakeme yeteneğinden aciz, evrensel trafik kurallarını, bunun bir oyun olduğu gerçeğiyle harmanlayıp uygulayamayan nicesi.
    Bunu rapor diye oluşturmak da ayrı bir aşağılık kompleksi sanırım. Bazı kişilerin ciddi sorunları var, böyle hırslarla oyuncu banlatınca mutlu oluyorlar. Dişe dokunan bir şey olur, yükün hasar görür veya karşı tarafın niyeti kötüdür bunu hissedersin rapor oluşturursun ama şu pozisyonda ne gerek var, rapor oluşturacağın vakti daha değerli kullanmaktan bihaber işgüzar işte.

MertOguz bunu beğendi.
  8. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Normal hayatta böyle "hafif çarpmada" araç hasar alacağından, taraflardan biri diğerine kızar falan. Ya hasarı karşılar (lambası kırılmıştır atıyorum), ya da polis gelir o uzlaştırır (ortada büyük olay yok çünkü). Oyuncu da buradan hareketle rapor açmış. Admin de buradan hareketle ban atmış.

Evet simülasyon, evet TMP birden fazla kişinin katılımıyla oynanıyor, evet bir taraf kendince haklı olabilir. Benim 2018 yılında dikkatsiz sürüş içeren bir raporumu admin "ben olsam kicklerdim, rapor için teşekkürler" deyip reddetti. Video kapanan Playstv'de, o yüzden atamadım buraya. Ama muhtemelen 8 çizerek gitmiştir falan. Bana veya çevreye rahatsızlık vermiyorsa rapor atmıyordum o zamanlar.

Kısaca, aslında çok abartılacak bir şey yok. 1 gün atılır en fazla, o da göstermelik. Ben olsam raporu bile reddederim, eğer geçmişte suçu yoksa. Buna 1 hafta versem, 1 hafta ban hakedene 1 ay, 1 ay suçu olana 3 ay mı atacağız? 4. ban perma olacak o zaman?

9. Fups

Fups
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

27
    28
    19
    55
    TruckersMP Profili
    Buna ban mı atılır cidden? Bu bir oyun oyun! Herkesin başına gelebilen anlık bir tuşa biraz fazla basmakla olabilen bir durum bu. Kesinlikle banın kaldırılması gerekiyor. Ayriyeten bu durumun adına bir daha yaşanmaması için calais duisburg yolunda defansif sürüş tekniklerini inceleyip öyle sürmeni tavsiye ederim.

Bu arada bu adamın sırf seni reportlamasının sebebi başkası bu şahsı aynı sebepten ban attırmışsa kendisi de hıncını böyle çıkartıyor olabilir. Umarım bir daha başına gelmez sırf bu sebeplerden calais duisburg yoluna girmiyorum. Eğer kimse o yola girmeyip haritada sürerse bu adminlere bir daha ihtiyaçta kalmaz.

10. HandCuff

HandCuff
    Plaka

28
    856
    1.328
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Evet:)