1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Bilgi ATS Almalı mıyım?

Konusu 'Rehberler / Kılavuzlar' forumundadır ve Cemsnbc tarafından 11 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Cemsnbc

Cemsnbc
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Herkesin bildiği üzere ATS yakında zamanda çıktı ve bir çok kullanıcı tarafından fiyat yüksekliği nedeni ile alımadığı görüldü.
    Bende sizler için ATS almalı mıyım? Adlı bir rehber hazırlamak istedim. Artılarını eksileri kısaca oyunu değerlendirmek istedim. Oyunu almak isteyip de kararsız olanlar için güzel rehber olacağına inanıyorum.

ATS nin Artıları: ATS oyunu ETS 2 benzemesi yönü ile oyuna adepte olmanız kolaylaşıyor. ETS 2 de olmayan bir çok özelliği ATS de görebiliyorsunuz. Bunlardan bir tanesi 3 çeşit partk etme sistemi diğeri ise yol kenalarında bulunan yük kantarlarının olması. Yük kantarlarında mecbur yükünüzü tartırmanız gerekiyor. Zaten oyun için bu uyarıyı yük kantırna yaklaşınca veriyor. ATS single player değilde multiplayer oynayacaksanız singleplayer biraz sıkıcı olabiliyor fakat mutliplayer de harita da nerde ise hiç boş yol yok. Yani karşı tarafdan gelenler sizin gittiğiniz yönde gidenler v.s. Singleplayer de trafik oldukça kalabalık ve akıcı. Buda oyunun artıları arasında gösterebilir. Zorlayıcı park etme olayıda gayet güzel.

Gelelim ATS nin eksilerine: ATS arayüzü ETS 2 ile aynı olması yeni oyunu alacakları üzecektir. Oyunun haritasının küçük olması sebebi ile çabuk bitirilebilecek bir oyun olarak görünüyor. ATS multiplayer oynamaz da single player oynarsanız fazla zevk alacağınızı düşünmüyorum. Yolda giderken polise denk gelirseniz ve hız limitini aşarsanız, sadece polis sirenlerini yakıyor ve size ceza kesiyor. 3 çeşit park etme olayı var fakat en zorunu seçerseniz park edilen alanların dar olmasından kaynaklı parketmek biraz zor oluyor. En son olarak da sunduğu özelliklere göre fiyatı.

Artı ve eksilerini detaylandırırsak baya bir artısı ve eksisi bu saydıklarım dışında da çıkacaktır. Oyunun fiyatını düşünce alırım diyenler için şunu da belirtiyim oyun yeni çıktığı için bir kaç ay fiyatın düşmesini beklemeyin. Oyuna yeni eklenecek çekiciler ve harita DLC paketleri ile gayet güzel olacaktır. Bunlar dışında SCS ekibi arayüzü bir sonraki güncelleme de değiştirmiş olursa ETS 2 den daha fazla oynan bir oyun olur ki multiplayere girdiğinizde kalabalık olan trafikten bunu anlayabiliyorsunuz. Yoldan geçenlerin sayısı çok olunca ayrı bir keyif veriyor.

Sizin gibi fiyat yüzünden almamayı düşnüyordum taki forumdan @EmreBozkurt arkadaşımızın çekmiş olduğu ATS MP videosundan sonra almaya karar verdim. Uzun lafın kısası ben bugün itibari ile oyunun sahibi oldum. Multiplayer oynayacaksınız kesin almanızı tavsiye ederim. Singleplayer oynayacaksınız dlc paketleri ve yeni çekiciler çıkana kadar beklemekte fayda var.

Yararlı olması dileğimle...

2. Memduh Başgan

Memduh Başgan
    Plaka

0
    1
    230
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Forumda ATS ile ilgili , '' ets'nin aynısı onda da yük taşıyorsun bir farkı yok '' gibi yorumlarla karşılaştım. Bu arkadaşların oyundan ne beklediğini gerçekten anlayamadım. Evet yük taşıyoruz ama , yükü taşırken üzerinde bulunduğumuz yolun eğimi , refüjdeki tozlar , yola aniden çıkan çalı topakları , gökyüzünün muhteşemliği ve oyunu zevkli hale getiren bir çok dar-geniş yollar , ets ' den ayrıldığı nokta oluyor bence. @Cemsnbc park olayından bahsetmiş bu yüzden benim bir şey söylememe gerek yok. Ha oyundaki şirketler ve şehirdeki bina yapılandırması ile de ets 'den bir değil baya bir adım önde diyebilirim. Map küçük olabilir ancak bu küçük map'i gezerken gerçekten zevk alacağınızı temin ederim. Bence oyun parasını hak ediyor...

HeroTurk bunu beğendi.
  3. Hilalimsin

Hilalimsin
    Plaka

1.316
    2.601
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Park etme olayı güzel ets2 den park etmeye alışkın olan o dar alana giriyor ben hiç pas geçmedim hep park ettim onun zevki ayrı güzel...
    para kasma level atlamada oldukça zor ets2 göre bunu söylemedin çünkü millet emek verdiği save dosyası ile değil cheat engine ile yapılan save dosyasıyla oynuyor...

4. Mci61

Mci61

1.427
    744
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hayırlı olsun , oyunu bırakamayacaksın :) Harita küçük felan ama o küçük haritadaki yollar , şehirler harika , multiplayerde çok güzel sarıyor...

5. RAMAZAN-23

RAMAZAN-23
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

106
    63
    100
    Volvo
    TruckersMP Profili
    sana katılmıyorum.bu oyun kesinlikle bu parayı hak etmiyor.bu fiyat olmasının sebebide piyasa da rakipsiz olması.ets 2 kadar tutmayacaktır.

HiLALiMSiN, Tosunpasa ve Eğinli bunu beğendi.
  6. TheKingTR

TheKingTR
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

26
    3.438
    6.355
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hayır bizde euro yüksek olduğu için oyun bizde pahalı gözüküyor bence 1 euro şuan 3,31 TL hadi oyun ets2 gibi 19 euro desek 63 tl ediyo yine ucuza gelmiş :D

WinterSoldierTR bunu beğendi.
  7. RAMAZAN-23

RAMAZAN-23
    Plaka

106
    63
    100
    Volvo
    TruckersMP Profili
    bizde euro pahalı ise ets 2 nin 19.50 lira olmsının sebebini sorabiliriyim?

veya şöyle sorsayım?niye ets 2 +goıng east+iskandinavya+kabin aksesuarı 53,50 lira da niye ats 59 lira?:D

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 12 Şubat 2016
  8. Jindar

Jindar

98
    16
    55
    DAF
    TruckersMP Profili
    ETS-2 ilk çıktığında 1 ay sonra zaten 20 liraya alnır hale gelmişti biraz sabredin 30 liraya düşecektir bir şekilde

9. RAMAZAN-23

RAMAZAN-23
    Plaka

106
    63
    100
    Volvo
    TruckersMP Profili
    inşaallah.hepimiz indirimi bekliyoruz zaten.

10. TR-UFUK

TR-UFUK
    Plaka

39
    56
    6
    120
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bana Görede Hak Ediyor Ats Multiplayer Oynarken Gayet Zevk Alıyosun Ben Acıkcası Cok Memnun Kaldım Oyunu Aldıgımada Hic Pişman Değilim Almayı düşünen arkadaslarada tavsiye ederim

RAMAZAN-23 bunu beğendi.