1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Aşırı Derecede Kayma

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve cenkaltunkaya tarafından 8 Mayıs 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. cenkaltunkaya

cenkaltunkaya
    Kayıtlı Kullanıcı

39
    13
    1
    30
    Scania
    Arkadaşlar hepinize merhaba.

Oyunu bir çok dlc ile steam üzerinden satın aldım ve bu problemimi çözemezsem sanırım hiç doyamadan silicem. Gerçekten yardıma ihtiyacım var çünkü google’da bin bir türlü alternatif cümlelerle aratmama rağmen hiç bir sonuç bulamadım. Lütfen yardımcı olun.

PEOBLEM 1
    tır boşken, mesela bir yere yük almaya giderken elli defa kaza yapıyorum. Sebebide, gaza bastığımda araç inanılmaz yüksek devire çıkarak vites değiştiriyor, devir saati her vites değiştirmede en sona dayanıyor. Ve 8-9 uncu vitese gelene kadar baya bir zaman geçiyor ve aracın hızı 40’larda filan oluyor. Devir aşırı yüksekte olduğu içinde araç düzde ya da virajda hiç fark etmiyor hemen kayarak kaza yapıyor. Düz yolda 15 ile gidiyorum hafif sağa basıyorum hoooop dönüp kayıyor bariyere giriyor ya da yeşil alana dalıyor.

Arkada yük varsa savrulma kayma olayım bitiyor ama inanılmaz yavaş hızlanıyor.

Vites ayarlarını değiştirdim (gerçekçi, basit, sıralı vs) hepsinde denedim sonuç aynı.

Yeşil alana filan girdiğimde araç bir türlü çıkmıyor, ufak ufak gaz versemde, gazı köklesemde araç olduğu yerde patinaj çekiyor. Çoğu kez oyunu kapatıp tekrar açıyorum.

Bunda bir sorun var ama internette bulamadım çözümünü.

Aşırı sinir edici bir durum, tırda dorse yük va yokken gaza basıyorum (hafif hafif bassamda, direkt bassamda fark etmiyor) devir sona dayanıyor vites değişiyor bir daha sona dayanıyor bir vites daha atıyor araç hızlanana kadar 1 saat geçiyor ve ola ki devir yüksekteyken (ki genelde yüksekte oluyor) sağa ya da sola basayım araç direkt savruluyor olduğu yerde oyunu kapatana kadar dönmeye başlıyor.

PEOBLEM 2
    Mesela bir diğer sorun en ufak tümsekten geçtiğimde hızlı yada yavaş arka kısım olduğu yerde zıplıyor. Duruyorum aracı stop ediyorum hala zıplıyor. Bir süre sonra duruyor.
    Klavye ile oynuyorum, herhangi bir mod yüklemedim. Orjinal bir şekilde steamden aldım indirdim.

2. HandCuff

HandCuff
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

29
    856
    1.328
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    ayarlarda ''güç modu'' gibi bir şey var içinde ''ekonomik'' veya ''yüksek performans'' gibi seçenekler seçiliyse yüksek devirde gider hep.
    2. soru için de denge ayarları ne durumda? onlar çok düşükse kayar devrilir

3. YunussEmre

YunussEmre
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

176
    173
    140
    Scania
    TruckersMP Profili
    Konsoldan herhangi bir komut yazdın mı? Oyun dosya konumundan config in yedeğini al ve sil, öyle oyuna girmeyi dene.

4. cenkaltunkaya

cenkaltunkaya
    Kayıtlı Kullanıcı

39
    13
    1
    30
    Scania
    Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum arkadaşlar. Yarın bunları deneyerek size cevap vericem. Tekrar teşekkür ediyorum

bunun yanıtını vereyim,
    Config dosyasında sadece console ve developer değerlerini 1 yaptım o kadar. Ve oyunda konsolda hiç bir kod yazmadım.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Mayıs 2020
  5. YunussEmre

YunussEmre
    Plaka

176
    173
    140
    Scania
    TruckersMP Profili
    Konsola g_truck_stability 0.5 ve g_trailer_stability 0.5 yaz bakalım. İşe yarayacağını düşünüyorum.

6. cenkaltunkaya

cenkaltunkaya
    Kayıtlı Kullanıcı

39
    13
    1
    30
    Scania
    Size yardımcı olması adına video yükledim.

Bu videoda daha araç park halindeyken hoplama var dikkat ederseniz. Ardından kalkışa geçiyorum ve ne kadar yavaş Hızlandığına bakın, Sürekli vites yükseltip düşürme 2-3 / 3-2 / 2-3 vs vs vs yapıyor

-----------------------------------------------------------------

Bu videoda da en ufak bir yükseltiden geçtiğimde aracın arka kısmının hoplatması var.. Bunun misli misli hoplamasını yapıyor burada yapmadı. Arka lastikler bildiğin 1 metre kalkıp kalkıp iniyor ve çoookk uzun sürüyor, aracı stop ediyorum el freni çekiyorum haala zıplamaya devam ediyor.

----------------------------------------------------------------------------

Bu Videoda da hepsini bir arada görebilirsiniz, kalkışta ki aşırı yavaşlık, yüksek devirde gitmesi ve vites değiştirmemesi, ardından sürekli vites yükseltip düşürmesi, ardından bir tümseğe girdiğinde arka kısmın nasıl hoplama yaptığı, kayması... Birde konsolun bir işe yaramaması... Cheat money yazıyorum uyarı veriyor vs vs

Arkadaşlar bu oyunun böyle olmadığını biliyorum çünkü izlediğim hiç bir videoda böyle birşey yok.. Gerçekten yardımcı olunda şu problemimi çözeyim yoksa baya para verdim DLC vs sinir olmuş durumdayım silicem oyunu...

7. iArknn

iArknn
    Plaka

643
    735
    210
    Scania
    TruckersMP Profili
    Cheat Money sadece ets1 de işe yarar. Oyunu zaten yeni satın almışsın. O yüzden kayıt dosyasının silinmesi sorun olmaz. Belgelerim - Euro Truck Simulator 2 klasörünü silip tekrar dene.

cenkaltunkaya ve hoca33 2 bunu beğendi.
  8. YunussEmre

YunussEmre
    Plaka

176
    173
    140
    Scania
    TruckersMP Profili
    Senin süspansiyonların çalışmıyor, konsola g_cabin_suspension_stiffness 1 ve g_suspension_stiffness 0 veya 1 yaz, Eğer olmazsa ayarlardan değiştir bakalım. Hiç olmazsa save dosyanı bana at.

cenkaltunkaya bunu beğendi.
  9. cenkaltunkaya

cenkaltunkaya
    Kayıtlı Kullanıcı

39
    13
    1
    30
    Scania
    Öncelikle ilginiz için teşekkürler.
    Söylediklerinizi yarın ofise inip denicem ve tek tek cevaplıcam.
    İstediğiniz dosyayı göndericem/silicem sonuçları ileticem.

oyunda ekstra olarak sadece tek bir şey yapmıştım, ilk kurduğumda Türkiye haritası yüklemiştim 3-5 oynamadan sonra kaldırdım. Sebep olarak tek aklıma gelen o.
    Tekrar çok teşekkür ediyorum.

10. iArknn

iArknn
    Plaka

643
    735
    210
    Scania
    TruckersMP Profili
    En sağlamı kodlarla uğraşıp daha karmaşık bir hale getirmeden belgelerim klasöründe bulunan euro truck simulator 2 klasörünü silmen.

cenkaltunkaya bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.