1. Merhaba Ziyaretçi !
  World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
 2. Merhaba Ziyaretçi,
  discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
 3. Merhaba Ziyaretçi,
  Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

ATS American Truck Simulator Gamescom Röportajı

Konusu 'Haberler / Güncellemeler' forumundadır ve Münzevi tarafından 9 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

 1. Münzevi

  Münzevi
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

  33
  63
  27
  35
  SCS Software ekibi American Truck Simulator ile Gamescom oyun fuarına katılmış oynanabilir demosunu fuarı ziyaret edenlere sunmuştu. Bugün Almanya’nın Köln şehrinden ayrıldılar. Yuvarılarına yani Çek Cumhuriyet Prag’a geri döndüler. Herkese ilgi gösterdikleri için teşekkür ediyorlar.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  American Truck Simulator için Gamescom’a özel bir video yayınlanmıştı. Aşağıdan izleyebilirsiniz:  nordrheintv isimli Youtube kanalı ise fuar boyunca simülasyon oyunlarının yapımcılarıyla röportaj yaptı. Bunların arasında en çok merak edilen SCS Software CEO’su Pavel Sebor ile yapılan röportajdı elbette. Şimdi o röportajın Türkçeleştirilmiş halini sizlere sunuyoruz.

  Röportaj Videosu [EN]
  Röportaj Türkçe Çeviri

  -Acaba American Truck Simulator başlı başına yeni bir oyun mu yoksa Euro Truck Simulator 2’ın sadece farklı yerde olan bir kopyası mı?

  -Aslında ikisininden de biraz var, hem orjinal hem de bazı şeylerini biraz Euro Truck Simulator 2’den ödünç almış durumda. Ama içeriğe gelirsek her şey gayet yeni. Tabii oynanışı tabii ki oynanışı aynı olacak.

  -Oyunda ne çeşit yeni özellikler mevcut?

  -Aslında ETS 2’nin tabi yıllar önce çıkması gerekiyordu. Biraz geç oldu ama düzeltmeler yapıldı. Bu iki oyunda da Gps ve destek gibi özelliklerde yenilemeler ortaya çıkacak. Aynı zaman da yeni sürüş modunu da eklediğimizde 2 oyunda da kullanılabilir olacak. Tabii şunu da söylemek gerek ki, öyle çok büyük bir yenilik yok ETS 2’den farklı olarak.

  Ayrıca dinlenme tesisleri de ATS da biraz daha farklı, çünkü Amerika’daki şehirler arası yollar Avrupa’ya göre çok daha fazla ve önemli.

  -Peki Multiplayer modundan ne haberler var?

  -ATS’ın gelecekteki güncellemeleri için uygun ve güzel bir multiplayer modu planımız var. Şu anda ATS’ın gelecek topluluğu ve multiplayer özellikleri üzerinde çalışıyorlar. Multiplayer oyunda oyuncuların beraber harika deneyimleri tatması için ve bunun kalıcı olabilmesi için çalışıyoruz. Tabi şunu da söylemek gerek ki bunlar gelecek planlarımız arasında, yani yakın bir zamanda multiplayer oyun modumuz mevcut olmayacak. Oyunculardan bizimle birlikte biraz sabretmelerini diliyoruz.

  -Peki ATS’da hangi eyaletler olacak?

  -Biz haritaları sürekli geliştirip yeni yollar ekleyeceğiz tabi ki, lakin şu anda Başlangıç Paketi dahilinde olan eyalet Kaliforniya olacaktır. Ondan sonraki süreçte güney ve kuzey bölgeleri de ekleyeceğiz. Ama doğu kıyısına kadar açılmak, tabii ki yılları bulacaktır. Oyuncular bütün yerleri görmek istiyorlarsa sürekli takipte kalmalılar, uzun bir süre boyunca. Mesela ATS üzerinde çalışan ekibimiz şu anda bile ETS 2’deki ekip sayımızı geçmiş durumda. Ama bu bile tam olarak yeterli olmamakta. Bizim amacımız sadece Amerika ile sınırlı kalmak değil tabi, aynı zamanda ileri ki zamanlarda Kanada ve Meksika’ya da açılmaktır. Tahmin edersiniz ki bu çok uzun sürecektir ve sağlam bir ekip gerektirecektir.

  -Oyun Steam Workshop’da bulunacak mı?

  -Bu soruyu biz de kendimize hala soruyoruz lakin henüz bir sonuca varamamış bulunmaktayız. Dolayısı ile bu soruya şu an cevap verememekteyim. (Bu kısımda ETS2 ve ATS’nin Mod Manager özelliklerinden bahsediliyor. Modlamayı kolaylaştırdıkları anlatılıyor)

  -Şimdi biliyoruz ki ETS 2’de otobüs de mevcut idi, peki bu durum ATS’de mevcut mudur?

  -Şu anda birşey söylemek zor. Çünkü biz otobüsler üzerinde çalışmaya 2 yıldan daha önce başladık, lakin bazı zamanlama sorunları marka telifleri ile sıkıntı yaşadığımızdan işlemler biraz ağır gidiyor. Bu durumda ATS için birşey söylemek için henüz erken. Ama hali hazırda elimizde DLC’ler mevcut, bu arada sadece otobüs ile sınırlı kalmayıp daha farklı alanlara da girmek istiyoruz tabi ki. Mesela polis arabası, cankurtaran veya karavan gibi. Çünkü biliyoruz ki oyuncular daha geniş seçenekleri olan bir oyunda bizi daha çok takdir edeceklerdir.

  -Kaç tane marka ile anlaşıldı oyun için?

  -Şu anda iki firma ile anlaştık ama diğer firmalar ile görüşmeler devam etmekte. Gelecekte o anlaşmalar da gelecektir tabi ki. Bu işlemler ise bayağı uzun sürmekte, çünkü araya bürokrasi, avukatlar gibi etmenler girmekte. Tabi ATS çıktığında firmaların dikkatini çok daha fazla çekeceğimizden de eminiz, o zaman çok daha hızlı bir şekilde yeni anlaşmalarda yapabileceğiz.

  -Peki en önemli soruya geldik, çıkış tarihimiz nedir?

  -Şimdi tabii ki bu konu hakkında resmi bir açıklama yapılmadı bildiğiniz gibi, benim de birşey söylemem çok zor, ama istiyoruz ki bu sene içinde çıkaralım.

  simulasyonturk.com sitesinden alıntıdır.
   
  opel57 ve Koray bunu beğendi.