1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözülemedi AltGr Tuşu Vites Düşürüyor.

Konusu 'Çözülmemiş Sorunlar' forumundadır ve firefighter17 tarafından 25 Ekim 2021 başlatılmıştır.

1. firefighter17

firefighter17
    Kayıtlı Kullanıcı

3
    1
    15
    Mercedes
    1.42'nin gelmesiyle modlu hesabımda Convoy'a girmeyi denedim. Sonrasında kabin içi yakınlaştırma tuşu olarak kullandığım AltGr tuşuna basınca ve touchpadde yakınlaştırma-uzaklaştırma hareketini yapınca vites düşürmeye başladı. Tuş Atamaları ve Kontroller bölümünde ilgili bir seçenek göremedim. Bunu nasıl iptal edebilirim?

2. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Atamalarda 2. olarak atanmış bir AltGR tuşu yok mu? Garip. SCS eklediği fonksiyon tuşlarını doğrudan atıyor. Mesela U tuşunu ben başka kullanıyordum, SCS o ayarı ekleyince doğrudan o tuşu o ayara atmış.
    • Ayar dosyanı sıfırlayabilirsin (basit yöntem).
    • Ayar dosyanı not defteri ile düzeltmeyi deneyebilirsin (uzun yöntem).
    ETS2'nin belgelerimdeki klasöründe "controls.sii" isminde bir dosya var. Bunu not defteri ile falan açıp, "keyboard.ralt?0" diye bir girdi var mı bakabilirsin.

Mesela ben geçici olarak AltGR tuşunu vites düşürmeye ekledim:
    Burada şöyle yaparsam, AltGR artık atanmış olmaz:
    Şu karakterleri sildim yani (dikey çizgilerden birini silmek önemli):

Klavye arızası veya yazılımsal bir sıkıntı da olabilir (bir makro ataması vs). Ama o daha düşük bir ihtimal.

Extreme ve hoca33 2 bunu beğendi.
  3. firefighter17

firefighter17
    Kayıtlı Kullanıcı

3
    1
    15
    Mercedes
    Tuş ayarlarım bu şekilde, gözden kaçırıyor olabilirim diye tuş atamalarını sıfırlayıp tekrar denedim ama bir fark olmadı.

AltGr tuşu, kabin içi yakınlaştırma satırı hariç sadece bu satırda bulunuyor:

config_lines[81]: "mix any_alt `keyboard.lalt?0 | keyboard.ralt?0`"

Diğer satırda da bir sorun gözükmüyor. Normalde atanmış olan tuşlar gözüküyor.

config_lines[366]: "mix geardown `keyboard.lctrl?0 | keyboard.rctrl?0 | semantical.geardown?0`"

4. Razor3214

Razor3214

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Modlar ayar değiştirebiliyor mu acaba?

hoca33 2 bunu beğendi.
  5. firefighter17

firefighter17
    Kayıtlı Kullanıcı

3
    1
    15
    Mercedes
    Modlarla alakası olduğunu sanmıyorum. Zira sadece bu sorun sadece konvoyun açıldığı profillerde oluyor. Diğer profillerimde öyle bir sıkıntı yaşamadım.

hoca33 2 bunu beğendi.
  6. Razor3214

Razor3214

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    SCS'ye sorabilirsin. Ben işin içinden çıkamadım.

hoca33 2 bunu beğendi.