1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel 4.5G Hakkında

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve LastStarDust tarafından 5 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. BulleTradek

BulleTradek
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

905
    196
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    4.5G teknolojisi nisan ayında ülkemize gelecek peki siz ne düşünüyorsunuz?

2. Greybeard

Greybeard

1.150
    1.540
    250
    TruckersMP Profili
    3 vakte kadar mobil internet fiyatlarının uçuşa geceğini görüyorum.

mag339, Angelus, TruckerULAŞ ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. DarkBlueRZ

DarkBlueRZ

3
    0
    200
    @MelihRS geniş bant kullanımı gerektiren canlı yayın vs. gibi şeylerde kalitenin artması haricinde değişen birşeyin olacağını düşünmüyorum.

4. PoyraZTR

PoyraZTR
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

27
    281
    98
    125
    Scania
    TruckersMP Profili
    Eğer böyle bir şey olursa internet paketli tarifler çok yüksek fiyatlı olur 50-60 civarı diye düşünüyorum

5. Banshee

Banshee

23
    68
    18
    65
    Scania
    TruckersMP Profili
    2G ile aynı hızda kullanıma devam edeceğiz sadece adı 4.5 g olduğu için milletimiz daha hızlı sanıp cepleri sömürülecek.Türkiye daha 3G hızına çıkamadı 4.5G rüya şuanda.Aynı zamanda AKK de girecek.

corbanez27 ve EmreBozkurt bunu beğendi.
  6. Seyfo Dayi

Seyfo Dayi

1.255
    2.991
    220
    4.5g diye bir şey yok, buçuk olayı tamamen pazarlama ve bazı kesimlere göz boyama için uydurulmuş bir şey, mevcut sistemde 100g olsa yine kullanışsız çünkü senin download ettiğin veri gibi upload ettiğin veri de kotadan düşülüyor, fiyatlar ise ayrı konu, bunlara ek olarak bizim mobil internet kültürümüz sosyal medyadan ibaret, internetten mobil veri ile tv izleyen yok, cebinde mobil internet var ama internete girmek için wifi olan kafe arıyorsunuz, görüntülü görüşmeyi bile kota korkusuyla yapıyorsunuz, lafın kısası dünyada tek bizde olan kota/akk saçmalığı kalkmadan bir işe yaramaz.

Neyse ki ben halen nokia c3 kullanıyorum, whatsapp'dan iş kitleyen patron ve son görülme tarihi yüzünden trip atan manitaları bertaraf etmiş oluyorum, tek sıkıntı navigasyon eksikliğim, yaşasın edge.

MrCrazy007, Eğinli, FSWS ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  7. gokhankusmen

gokhankusmen
    Plaka

27
    55
    27
    95
    Volvo
    TruckersMP Profili
    4,G ile internet hızı destekleyen yerlerde artacak.Fiber desteği olan yerler için geçerli bunlar.Zamanla 3G gibi heryere yayınlıca fiyat ve hız sabitlenir..Ama bizim milletimize yaranılmaz diye biliyorum gene bişey bulurlar..

frknyksl bunu beğendi.
  8. SUPPORT

SUPPORT
    Plaka

25
    546
    344
    185
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Benim telefon 3G'ye şarjı dayanmıyor. 4.5G'ye ne gerek var ilk önce adam gibi 1-2 hafta şarjı giden telefon yapın. Telefon akıllı bataryası gerizekalı.

KadirhaNÖzer bunu beğendi.
  9. frknyksl

frknyksl
    Plaka

116
    42
    120
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Fiyatlarda artma olmayacağı söylendi. Telefonu ve hattı destekleyenler direk kullanıma geçecek. Avea kullananlar direk değiştirecek, Turkcell için sitesinden kontrol edebilirsiniz hattınızı, Vodafone kullananlar en şanslılar değiştirmelerine gerek yok.
    4,5 G nin 4 g den en az 3 kat daha hızlı olduğunu okudum bir çok farklı yerde. AKK olayında da yavaşlamış halinin şu an bitmesinden korkarak harcadığımız hıza ineceğini okudum. Bence gayet güzel.
    Bay Banshee dediğiniz gibi birşey yok. Buyrun hattım avea ve vergi dahil 24,5 tl ödüyorum. 2 G de bu hızı göremezsiniz. AKK da yavaşlamış hali şuan kullandığımız hızlı internet hızında olacağını okudum.
    3 G ye biraz geç geçtik ama başarısız olduk diyemeyiz. Şunu kabul ediyorum ki fiyatlar pahalı. Keseyi biraz açınca İnternet hızları çok iyi. Bunu inkar edemeyiz.

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

Son düzenleme: 6 Eylül 2015
  10. Banshee

Banshee

23
    68
    18
    65
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bu gösterdiğiniz hız aman aman bir hız değilki diğer ülkelerle karşılaştırdığımızda yerin dibine giriyoruz ben sadece diğer ülkelere kıyaslama şeklinde söyledim.