1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü 1.44 Sürümü Keşfedilmemiş Yollar Güncellemesi Avantajları

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve EuropeanDriver tarafından 24 Şubat 2022 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. EuropeanDriver

EuropeanDriver
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

510
    228
    180
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Keşke tüm yolları save edit ile keşfetme olsa.

hoca33 2 bunu beğendi.
  2. hoca33 2

hoca33 2
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    Bildiğim kadarıyla; yol olarak belirli bir yolu (diyelim ki sadece bizim istediğimiz bir yolu) kayıt düzenleme (save edit) ile keşfedilmiş gibi gösteremiyoruz.

Ya hep ya hiç kuralı gibi, daha önceden gezilmiş (keşfedilmiş) olan yollar varsa ve bunların keşif yüzdesi ne kadarsa o kadarını yeni bir profile aktarabiliyoruz. Eğer keşif yüzdesi % 100 olan bir profiliniz varsa; bu profilden data aktarımı yaparak sıfırdan oluşturulmuş yeni bir profilin yol keşif yüzdesini yüzde yüz yapabilmek mümkün. Benim bahsettiğim durum bu. Örneğin şu andaki profilinizde her yeri gezip, bunun keşif yüzdesini daha sonra oluşturacağınız yeni bir profile aktarabiliyorsunuz.

3. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ben aslında kendim keşfetmek istiyorum, ancak güncellemelerle öyle yerler ekliyorlar ki, yolları 2 taraflı geçen gerek, bazen o da yetmiyor. 2 mm yeri keşfetmek için ya o yola tekrar gitmeliyim ya da 0 kamerasıyla oraya ışınlanmalıyım. Keşke oraları dosya düzenleme ile keşfedebilseydik.

Tüh, yazık oldu. Keşfedilmiş yer tarzı girdiler görmüştüm game.sii dosyasında ama anlamlandıramamıştım. Belki bir işe de yaramıyordur.

Düzeltme: Girdiler şunlardı: discovered_items[xxxxx]

4. hoca33 2

hoca33 2
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    Evet; "Yeni bir profile aktarabiliyorsunuz" dediğim kodlar, sizin bahsettiğiniz discovered_items kodlarıdır. Geçmişte, forumda bu durumla ilgili bir mesajı videolu olarak yanıtlamış ve nasıl yapılabileceğini anlatmaya çalışmıştım ama şu anda o mesajı bulamadım.

5. Ghost

Ghost
    Plaka

785
    2.590
    300
    Oyunda her yol ve prefab'ın bir id'si var. Tüm id'leri bu şekilde yazmak pek mümkün değil. 1 milyonun üzerinde item vardır. Eğer bir başka profilden veya tüm itemleri discovered_items şeklinde başka bir yerden bulabilirseniz save editle yapılabilir. Onun dışında save editle yapmak fiilen imkansız .

6. Razor3214

Razor3214

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Benim demek istediğim de oydu:

Örneğin benim profilim %75. Bir başkasının %100 profilini aldım. Bu discovered_items girdilerini karşılaştırdım. Kalan bu %25 için karşılıklı inceleme yaptım. Benim profilim bu sayede %100 olabiliyor anladığım kadarıyla.

Yapmak istediğim ise, %99.8 gibi yapmak, son kalan yolu kendim geçmek ve olası steam başarımının açılmama durumuyla karşılaşmamak. Çünkü İberia'yı saymazsak, oyunda sadece bu "%100 keşif" başarımıyla "special transport" başarımı kaldı.

Artık karış karış gezmek sıkıyor. İlla oynayacaksam, uzun yük alıp birkaç güne bölerek teslim ediyorum.

38 KAYSERİLİ 38 ve EuropeanDriver bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.